piątek, 20 lutego 2015

traktat o myciu okien

Wyciągnęłam niechcący dzisiaj na FB temat mycia okien i okazało się, że jest to temat, który denerwuje dużo kobiet. Większośc nie lubi tego robić i unika tej czynności, nie docenia jej i uważa, że to bezsensowne zajęcie. A najlepiej gdyby ktoś umył okna za nie.
Jeśli o mnie chodzi umyte okna zawsze dodają mi energii. Sama czynność mycia okien jest dla mnie przyjemnością. Wreszcie mogę spokojnie przemyśleć i pozastanawiać nad różnymi sprawami. Lubię ten moment gdy umyję pierwsze okno a jeszcze mogę porównać z pozostałymi oknami. I widzę. I dostaję powera aby inne tak wyglądały. A potem nadchodzi ta chwila kiedy okna są czyste i mogę powiesić firanki lub zasłonki świeżowyprane i ogarniam resztę pokoju. Potem jest czas na małą chwilę przyjemności czyli herbatę w spokoju wypitą. I zachwycam się swoją robotą.
 To jest bardzo oczyszczające zajęcie. Wymiecione zostają wszystkie brudy i kurze. Pokoje są przewietrzone. I mają nową energię - jakkolwiek dziwnie by to nie brzmiało.Ale działa.
Pozostaje jeszcze narzekanie, że i tak się wybrudzą. Moja odpowiedź jest zawsze taka sama:  a podłogę myjesz mimo, że zaraz ktoś wejdzie w brudnych butach :)

Pozdrawiam serdecznie
Karolina z Pracowni pod Aniołem

4 komentarze:

 1. Też lubię czyste okienka,
  przy dzisiejszych oknach, mycie okien to przyjemność:))
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 2. Zawsze z ochota mylam okna..to Fengshui dla mnie.Moje mieszkanie Wiedniu ma 3,50 cm wysokosci wiec okna siegaja nieba.Chore biodro nie pozwala wejsc na drabine .Okna myje moja synowa.Ale powiem Ci ze mam wielka radosc z mycia okien, uczestnicze chetnie pomagajac i scierki za nia noszac...a potem te okna blyszzca i mowie ze to" Moje okna na swiat";Taki niby banalny temat a ile refleksji i skojarzen sie nasuwa.?

  OdpowiedzUsuń
 3. Tak, temat drażliwy. Ale uczucie gdy patrzę na świat przez czyste szyby i pięknie wypucowane ramy jest wart poświęcenia.
  No i zapach firanek - mam to samo :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No wiedziałam, mnie musieli w szpitalu podmienić bo w rodzinie nikt okien nie lubi myć :D

   Usuń