poniedziałek, 14 grudnia 2015

O tym, że nie pasuje do targetu :)

Jeśli ktoś nigdy nie dał się naciągnąć na przyjęcie domokrążcy z cudownymi garnkami, rewelacyjnymi szmatkami lub z urządzeniem czyszczącym to nie jest wpis dla niego. Do widzenia, nie czytaj dalej :)
Zostałeś? No to posłuchaj jak dzięki bogu nie pasuje do targetu :)
Koleżanka spytała czy bym nie poszła na zabieg kosmetyczny, że ona była przez koleżankę i że okazało się, że jest uczulona ale miała kogoś polecić no to poleciła mnie i że będą dzwonić, i jak nie chcę to mogę ich w kanał spuścić. No dobra mogę iść. Co mi tam. Zadzwonili. Za 50 zł mogę mieć zabieg odmładzający na twarz lub regenerujący na włosy. Włosów nie mam. Biorę twarz. Zawsze mogę młodziej wyglądać.
Poszłam. Na dzień dobry poproszono mnie o okazanie dowodu osobistego bo zabieg jest imienny. Nie mogłam znaleźć, pokazałam kartę ikea, wystarczyło. Poproszono o mój płaszczyk i kazano czekać. Przyszła Pani. Zaprowadziła do małego pokoiku z łóżkiem. Przeprowadziła wywiad, o wiek, kosmetyki, styl życia. Wzbudzała zaufanie mówiąc miękkim głosem, uspokajającym. Zaczęła opowiadać o cudach jakie ten ZABIEG zrobi z moją twarzą, ciągle mówiąc, że na swój wiek w ogóle nie wyglądam, spytała o styl życia - powiedziałam, że jestem nianią.Spytała o  ilość pitej wody. Zrobiła test czy nie jestem uczulona, miziając mi czymś koło uszka.  Opowiadała o składzie kosmetyków. Generalnie mają wszystko, od kawioru przez złoto  po kwasy owocowe, aloes no po prostu wszystko co kosmetologia wymyśliła. Napomknęła, że taki zestaw starcza na rok. I, że są z Izraela więc minerały z morza martwego to w nich po prostu obowiązek. I delikatnie podała cenę 6990zł. celowo piszę cyframi bo ten wpis byłby jeszcze dłuższy gdybym miała to napisać literami :) Ale zaraz zaznaczyła, że dzisiaj dla mnie może dać rabacik, a jak dam jej namiary na 15 koleżanek w wieku powyżej 30 lat to dostanę ekstra zabieg na ręce. Już marzę o zabiegu na moje spracowane dłonie. A jak dam 30 namiarów to oprócz ZABIEGU NA RĘCE dostanę jeszcze cud zabieg na coś czego nawet nie usłyszałam tak marzyłam o zabiegu na ręce kosztem zaufania moich znajomych. Potem Pani postawiła mnie przed lustrem i opowiedziała pokazując co ten cud ZABIEG zrobi z moją twarzą. Ale Pani najpierw zrobi zabieg na pół twarzy, pokaże efekt a potem zrobi mi drugie pół twarzy. Taki cud. Podzieliłam się z Panią spostrzeżeniem, że kiedyś tak chodzili po domach tacy co sprzątali pół wanny a potem oferowali szmatki do sprzątania. I Pani powiedziała, że ona mnie nie zostawi z pół twarzy nie zrobionej. Dała mi czepek. Oszczędzę Wam zdjęcia ale mam je. Gdybym kiedyś znowu chciała na zabieg to sobie je obejrzę. Kazała się położyć. Zaczęła miziać. No to jej powiedziałam, że te kremy to kosztują trzy czwarte mojego samochodu. Miziała zgodnie z zapowiedzą pół twarzy. Potem zmyła coś, potem miziała, potem wzięła urządzenie emitujące ultradźwięki i światełka w trzech kolorach, każdy kolor miał robić na mojej twarzy coś innego. Po czerwonym zaczęło delikatnie piec co zgłosiłam. Pani powiedziała, że to możliwe bo one mają naprawdę mocny wyciąg z tego kawioru bo 10%. i posmarowała następnym mizidłem mówiąc, że gdyby piekło bardziej to mam zgłosić. No to zgłosiłam. Pani powiedziała , że to pierwszy taki wypadek i, że w takim wypadku ona musi mi przerwać zabieg i zmyć mazidła z twarzy. No i oczywiście zapewniła, że dzisiaj nic nie płacę. I, że ma nadzieję, że mimo wszystko podam jej te namiary. Więc równie miło odpowiedziałam, że muszę spytać ewentualne chętne bo to w końcu dane wrażliwe. Miło się pożegnałyśmy.
A teraz dlaczego mam wrażenie, że nie pasuję do targetu? bo wiadomo było, że nie kupię kosmetyków, szczera byłam. Dlatego, że takich  samych  słów użyto wobec Koleżanki, która też była uczulona. Czy jestem wkurzona? nie . Rozczarowana? nie. Rozbawiona? bardzo.
I od razu mówię, że nie podam adresu gabinetu ani nazwy. Każdy chce żyć, amway też. Ale jeśli dostaniecie ofertę pamiętajcie o darmowym zabiegu na rączki za piętnaście namiarów :)


 Pozdrawiam serdecznie
Karolina z Pracowni pod Aniołem

2 komentarze:

  1. Masz rację że byłaś szczera. To zwykli oszuści. Nie dajmy się naciągać.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Bo ja nie potrafię inaczej, zawsze szczerze i często za to płacę. Tym razem mnie uchroniło :)

      Usuń